SZKOLNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada społeczność szkolna Zespołu Oświatowego im. Marianny Frąckowiak w Skibniewie uczciła 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczniowie przybyli do szkoły w galowych strojach i przypięli biało-czerwone kotyliony, aby podkreślić wyjątkowość tego uroczystego dnia.

O godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie przygotowali część artystyczną „Nasza Niepodległa”, w czasie której przypomnieli ważne dla Polski daty i wydarzenia historyczne. W programie znalazły się piękne wiersze polskich poetów, pieśni legionowe oraz patriotyczne, znane od pokoleń wszystkim Polakom. W akademii wzięli również udział najmłodsi – dzieci z przedszkola z przejęciem recytowały „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy, a uczniowie z klasy „0” zaprezentowały się w żywiołowym tańcu, który został nagrodzony gromkimi brawami.

Na zakończenie uroczystości zostały ogłoszone wyniki konkursu historyczno-literackiego „Pamiętniki pokoleń”.

klasy V-VI
I miejsce – Sebastian Grzymała z klasy VI
II miejsce – Magdalena Rybak z klasy VI

klasy VII – VIII
I miejsce - Gabriela Mieteń z klasy VIII, Oliwia Sobotka z klasy VIII
II miejsce – Aleksandra Mąka z klasy VII, Amelia Pogorzelska z klasy VIII
III miejsce – Dawid Skibniewski z klasy VII, Katarzyna Pogorzelska z klasy VII
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

10 listopada w Czerwonce odbyły się Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Naszą szkołę reprezentowali: p. wicedyrektor Małgorzata Filiks, poczet sztandarowy, opiekunowie SU, p. Iwona Olędzka, p. Edyta Smolik oraz uczniowie klas VII-VIII pod opieką p. Aleksandry Siedleckiej.

Przed Kopcem – Pomnikiem ku czci żołnierzy poległych w 1920 roku, w asyście pocztów sztandarowych szkół i Ochotniczych Straży Pożarnych, złożono wieńce oraz kwiaty. Następnie w Kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela wysłuchaliśmy koncertu „Muzyczna lekcja patriotyzmu”, w którym wystąpili artyści Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Polskiej Opery Królewskiej, Teatru Muzycznego w Łodzi oraz Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.